Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Srbija u mreži zapadnih poverilaca

Komentari (6) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 ponedeljak, 04 maj 2009 18:22
Aleksandar
Kada autor kaze da "SAD u Svetskoj banci imaju, kao i u MMF, najvecu kvotu, oko 16%" tu treba dodati jednu malu ali vaznu dopunu. Ne radi se ovde o SAD, vec kvoti koju uzivaju privatne banke iz SAD. Same SAD (kao ni UK) nemaju ni svoju Centralnu banku, i ona je u privatnom vlasnistvu, zove se Federalna Rezerva i u njoj nema niceg federalnog (jer je privatna), a uopste nema ni nikakvih rezervi, sve operise na fraktalnim finansijama. Kamo srece da SAD kao drzava imaju kontrolu nad svojom valutom (i tako budu zapravo drzava a ne privatna prcija), umesto toga to su (od 1917) uzurpirali njih nekoliko privatnih posednika. Zato je apsurdno dugovati ovim privatnim bankarima koji bi da u svoj posed stave citave drzave. Njihovo pravo na tako nesto treba negirati afirmacijom drzavnog suvereniteta samostalnim proglasavanjem duga nevazecim. A americki narod bi morao vec jednom doci do samosvesti i oslobodi se ovih svojih gulikoza jednom hitrom "secom (bankarskih) knezeva" i tako dodje ponovo u posed sopstvene drzave.
Preporuke:
0
0
2 ponedeljak, 04 maj 2009 19:11
Miloš
Gospodin Mirović pravo govori. Jedino nije rekao koji su razlozi. A razlozi su jednostavni: da legnemo na rudu Novog svetskog poretka što znači da budemo u NATO-u, da uspostavimo dobrosusedske odnose sa nezavisnim Kosovom i da takozvanoj ekspertskoj političkoj eliti bude još bolje na putu usrećivanja srpskog naroda po receptu kako je to g. Mirović opisao.
Ovo zadnje zaduženje Srbije koje je u planu je očigledna priprema za jesenje izbore koje vlast planira da veličanstvenim lagarijama i podmetanjima ponovo dobije.
Opozicija ima realne šanse da doživi situaciju od prošle godine jer se sprema još veća i monstruoznija manipulacija javnim mnjenjem.
Ovo što g. Mirović otkriva je samo vrh ledenog brega eksperata za laganje i obmanjivanje javnosti u cilju predstavljanja svih promašaja u zadnjih 9 godina kao ogromnih uspeha na evroatlanskom putu.
Ima li Srbija opoziciju? Da li je i opozicija u Srbiji kupljenja šarenim i drugim lažama iz EU i NATO-a?
Preporuke:
0
0
3 ponedeljak, 04 maj 2009 21:50
Planeta
Petooktobarski "revolucionari" su čvrsto odlučili da povećaju standard na veštački način posle izbora (2000 i neke, ne sećam se tačno kojih), kada je Šešelj dobio preko milion glasova. Rezultat te odluke je ogromno zaduživanje. Prevara koju će plaćati generacije i generacije.
Preporuke:
0
0
4 utorak, 05 maj 2009 01:53
Petar
Nema većeg cinizma nego kad vlada jedan odobren kredit od međunarodne zajednice, koji narod mora da odplati, kao politički uspeh prodaje.
Preporuke:
0
0
5 utorak, 05 maj 2009 12:37
stojan nenadović
Ovakvi članci i ovakvi komentari ukazuju nam na dubinu krize, ali pošto ne ukazuju na mogučnost rešenja, ne bude nadu nego šire bespomoćnost i pesimiza. NSPM je objavila i jedan članak koji budi nadu i ukazuje na mogućnost prevazilaženja krize. To je članak Mladena Banjca: "Pravi novac je nekreditni novac". Umesto da se pođe od toga članka, taj članak je već pao u zaborav, a nastavljaju se članci kojima se širi apatija i pesimizam. Zato želim da oživim raspravu o nekreditnom novcu. Nekreditni novac koristi Kina i zahvaljujući nekreditnom novcu, koji poklanja svojim građanima, Kina se od zemlje koja jedva prehranjuje svoje stanovništvo, pretvorila u silu koja se razvija tako kako nijedna zemlja nije mogla u istoriji čitavog sveta. Niko ne zna da nam objasni šta to Kina radi. U SAD se promoviše nekreditni novac, i tu akciju vodi kongresmen Dennis Kucinich. U aprilu su održani seminari u Njujorku i Čikagu i predstavljaje na Kapitol Hilu u Vašingtonu, a od 1. maja idu po Zapadnoj Obali, svaki dan u drugom gradu, a o tome se kod nas ništa ne zna. Naši eksperti nas uveravaju da od zaduživanja boljeg rešenja nema. Voleo bih da vidim i neki komentar o nekreditnom novcu. Morali bi laici u ekonomiji, da pokažu svoju snagu i nadmoć nad ekonomistima koji su obučeni da propovedaju kako je zaduživanje jedina suština novca. Prava suština novca je da je novac ustvari poklon. Tačno odmerena količina novca koji se pušta u opticaj kao poklon garantuje privredu bez inflacije, bez deflacije i bez ovakvih kriza. Ove krize nisu uopšte potrebne. One se javljaju nužno kao pojave koje se pojavljuju u sistemu u kojem se novac emituje kao kredit nakoji se plaća kamata. Toga kod nekreditnog novca nema.
Preporuke:
0
0
6 utorak, 05 maj 2009 14:52
z.
Dok ove činjenice ne shvate ljudi koji danas vode srpsku državu i privredu, i dok ne odbace dogmu o ''dobronamernim''poveriocima iz MMF-a i takozvanih evropskih banaka, za srpsku privredu i državu neće nastupiti bolja vremena..
Ko kaze da oni ne razumeju i ne shvataju??
Preporuke:
0
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner